hero image

Автобуски превоз Берлин ↔ Дортмунд

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Берлин Дортмунд (13/08/2022)

4:10 ч.
Берлин Зидкројц (FlixTrain)
Dortmund central station (FlixTrain)
Скоро полн
3:59 ч.
Berlin central station (FlixTrain)
Dortmund central station (FlixTrain)
Скоро полн
3:46 ч.
Berlin-Spandau station (FlixTrain)
Dortmund central station (FlixTrain)
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Берлин

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Централна автобуска станица Берлин

Берлин „Alexanderplatz“

Железничка станица Берлин Зидкројц

Берлин „Алт-Тегел“ (метро станица)

Железничка станица Берлин „Zoo“

Berlin Airport BER (Berlin Brandenburg), Terminal 1/2

Berlin S-Ahrensfelde

Berlin S-Treptower Park (Puschkinallee)

Берлин Ванзе (станица Ванзе)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Берлин - Дортмунд : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

421 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста