Ако имаш тешкотии во пристапувањето до оваа веб-страница, јави ни се на +39 02 947 59 208 или послужи се со FlixBus апликацијата на Google Assistant.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Резервирај преку патнички агент или на шалтерот на централната автобуска станица

Купувањето автобуски билети за FlixBus не може да биде поедноставно. Билети може да купиш од нашата онлајн продавница или од возачот на автобусот. Исто така, евтините автобуски билети може да се купат насекаде низ Европа, во некоја од нашите партнерски туристички агенции, или од бројните продажни места и шалтери.

Покрај тоа што може да се купат во патничките агенции, билетите може да се резервираат и на шалтерите на централната автобуска станица. FlixBus веќе формираше централизирани контакт-точки за продажба на билети во неколку градови, за да можеш лесно да направиш резервација на лице место.
 

Наши шалтери на централни автобуски станици

Амстердам: Piarcoplein1, 1043DW Амстердам. Работно време: Пон–Нед 8:00–21:00
Берлин: Alexanderstraße 1,3,5, 10178 Берлин. Работно време: Пон–Нед 8:00–19:00
Берлин: Messedamm 2-4,14057 Берлин. Работно време: Пон–Нед 6:30–23:00
Брно: Автобуска постојка Hotel Grand, Benešova 16, 602 00 Брно. Работно време: Пон–Нед 7:00–19:00
Букурешт: Autogara Militari, Str. Valea Cascadelor 1, Букурешт. Работно време: Пон–Пет 8:00–20:00 и Саб–Нед 9:00–17:00
Варшава: Автобуска станица Metro Młociny, сала веднаш до перонот бр. 1, улица „Kasprowicza“ 145, 01-949 Варшава. Работно време: Пон–Нед 08:00–19:00
Гетеборг: Nils Ericsson Terminalen, 411 03 Гетеборг. Работно време: Пон–Пет 8:00–18:00, Саб 9:00–17:00 и Нед 9:30–18:00
Дрезден: Friedrich-List-Platz 2, 01069 Дрезден. Работно време: Пон–Нед 8:00–20:00
Аеродром Келн/Бон: Терминал 2 пристигнувања, Kennedystraße, 51147 Келн. Работно време: Пон–Нед 6:30–19:00
Франкфурт: Stuttgarter Straße 26, 60329 Франкфурт на Мајна. Работно време: Пон–Нед 6:30–21:00
Хамбург: Adenauerallee 78, 20097 Хамбург. Работно време: Пон–Нед 6:00–22:00
Хановер: Rundestraße 12, 30161 Хановер. Работно време: Пон–Нед 7:00–20:30
Лајпциг: Sachsenseite 3, 04103 Лајпциг. Работно време: Пон–Нед 8:00–20:00
Лион: Gare de Lyon-Perrache, 2 cours de Verdun, 69002 Лион, Galerie B. Работно време: Пон–Нед 9:00–19:00
Минхен: Hackerbrücke 4, 80335 Минхен. Работно време: Пон–Нед 6:30–22:30
Нирнберг: Käte-Strobel-Straße 4, 90402 Нирнберг. Работно време: Пон–Нед 8:00–19:00
Париз: Gare de Bercy-Seine 208 quai de Bercy, 75012 Париз. Работно време: Пон–Нед 8:00–21:30
Прага: ÚAN Florenc, Křižíkova 2110/2b, 186 00 Прага 8. Работно време: Пон–Нед 6:00–22:00
Стокхолм: Cityterminalen, Klarabergsvidaukten 72, 111 64 Стокхолм. Работно време: Пон–Нед 8:00–18:30

Ново! Нашиот прв автомат за билети: Karlsruhe, Hinterm Hauptbahnhof, 76137 Karlsruhe. Работи 24/7.


Наши патнички агенции

Овде може да бараш шалтер што се наоѓа во твоја близина! Само зумирај го градот на мапата и најди ја најблиската патничка агенција. Потоа, може да резервираш билети офлајн.