hero image

Автобуски превоз Белград ↔ Будимпешта

почнувајќи од 1.529 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Белград Будимпешта (13/08/2022)

6:0 ч.
Belgrade AS
Будимпешта Неплигет
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Белград

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Belgrade bus station

Belgrade Sava centar (autoput)

Belgrade Studentski grad (autoput)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Белград - Будимпешта : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

316 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста