Ако имаш тешкотии во пристапувањето до оваа веб-страница, јави ни се на +39 02 947 59 208 или послужи се со FlixBus апликацијата на Google Assistant.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Нашите услуги за тебе

Како да си резервираш билет и да управуваш со резервацијата
Резервирај дополнителен багаж, понеси си велосипед или резервирај седиште однапред
Информации за твоето патување и услуги во автобусот
Изгубено-најдено, информативен билтен и одговори на многу други прашања

  


1. Резервирај и управувај со твоето патување

Систем за лесно правење резервации со FlixBus

Опции за резервирање билет

Има разни начини на кои можеш лесно да си резервираш билет. Билет може да резервираш не само на нашата веб-страница, туку и преку нашата FlixBus апликација или кај нашите FlixShops и овластени препродавачи.

Резервирај си го следното патување онлајн

  

Информации за начинот на откажување/промена на резервацијата

Управувај со твојата резервација

Сакаш да го измениш или откажеш патувањето? Тоа може да го направиш директно на нашата веб-страница најдоцна 15 минути пред поаѓање.

Откажи/промени ја резервацијата

  

2. Резервирај си додатоци

Информации за бесплатниот и за дополнителниот багаж што може да го земеш со себе!

Багаж

Прочитај ја нашата политика за багаж пред да тргнеш на патување. Може да понесеш повеќе багаж отколку што си мислиш! 

Политика за багаж

  

Како да резервираш седиште

Резервации на седишта

Нудиме можност да си најдеш и резервираш седиште однапред. Дознај како се резервира седиште и како се прават промени во резервацијата.

Дознај повеќе за начинот на резервација на седишта

Велосипеди

Имаш можност да го понесеш својот велосипед на патувањето со FlixBus. Дознај повеќе за условите за превоз на велосипед.

Како да понесеш велосипед во автобусите на FlixBus

  

3. Твоето патување

Услугите на FlixBus

Услуги во автобусот

За патувањето да биде што е можно поудобно, FlixBus ти нуди широка палета на различни услуги во самиот автобус. 

Наши услуги во автобусот

  

Најди ја најблиската автобуска постојка со помош на нашата апликација

Тековни информации за линиите

Сите потребни информации за тековните автобуски линии од и до одредена дестинација може да се најдат на оваа страница. 

Тековни информации за линиите

  

4. Помош и останато

Само пополни го онлајн формуларот за изгубено-најдено, а останатото е наша работа

Изгубено-најдено

Доколку имаш изгубено или најдено нешто во автобусот, можеш да се обратиш во нашата служба за изгубени работи.

Служба за изгубени работи

  

Често поставувани прашања до FlixBus

Помош

Дали имаш некакво прашање во врска со твојата резервација или патувањето со FlixBus? Овде може да се најдат одговорите на најчесто поставуваните прашања и информации за контакт со нашата корисничка служба.

Помош

Биди информиран/а преку билтенот на FlixBus

Билтен

Не би сакал/а да ги испуштиш нашите нови линии, наградни игри и ексклузивни понуди? Регистрирај се за да го добиваш бесплатниот билтен на FlixBus!

Регистрирај се за да го добиваш билтенот на FlixBus

Аеродромски постојки во мрежата на FlixBus

FlixBus постојки на аеродроми

Дали одиш со авион до твојата следна дестинација? Погледни ја целосната листа на автобуски постојки на аеродроми во нашата мрежа и дозволи ни да те однесеме во следната авантура.

Види ги сите аеродромски FlixBus постојки