Автобуски превоз Берлин ↔ Минхен

почнувајќи од 1.159 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Берлин Минхен (29/11/2022)

11:35 ч.
Берлин Зидкројц
Централна автобуска станица Минхен
Скоро полн
11:10 ч.
Berlin Airport BER, T 1/2
Централна автобуска станица Минхен
Скоро полн
8:10 ч.
Централна автобуска станица Берлин
Централна автобуска станица Минхен
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Берлин

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Централна автобуска станица Берлин

Берлин „Alexanderplatz“

Железничка станица Берлин Зидкројц

Берлин „Алт-Тегел“ (метро станица)

Железничка станица Берлин „Zoo“

Berlin Airport BER (Berlin Brandenburg), Terminal 1/2

Berlin S-Treptower Park (Puschkinallee)

Берлин Ванзе (станица Ванзе)

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Берлин - Минхен : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

501 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста