hero image

Автобуски превоз Берлин ↔ Трст

почнувајќи од 2.749 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Берлин Трст (13/08/2022)

16:25 ч.
Централна автобуска станица Берлин
Трст
Скоро полн
16:10 ч.
Берлин Зидкројц
Трст
Скоро полн
17:30 ч.
Берлин „Alexanderplatz“
Трст
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Берлин

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Централна автобуска станица Берлин

Берлин „Alexanderplatz“

Железничка станица Берлин Зидкројц

Берлин „Алт-Тегел“ (метро станица)

Железничка станица Берлин „Zoo“

Berlin Airport BER (Berlin Brandenburg), Terminal 1/2

Berlin S-Ahrensfelde

Berlin S-Treptower Park (Puschkinallee)

Берлин Ванзе (станица Ванзе)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Берлин - Трст : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

760 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста