Автобуски превоз Братислава ↔ Прага

почнувајќи од 849 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Братислава Прага (28/09/2022)

6:30 ч.
Братислава, „Novy Most“
Главна железничка станица во Прага
Скоро полн
6:27 ч.
Братислава, „Einsteinova“
Главна железничка станица во Прага
Скоро полн
6:40 ч.
Братислава, „Novy Most“
Главна железничка станица во Прага
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Братислава

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Братислава, „Novy Most“

Братислава, „Einsteinova/Petrzalka“

Bratislava,,AS Mlýnské Nivy

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Братислава - Прага : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

293 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста