hero image

Автобуски превоз Будимпешта ↔ Загреб

почнувајќи од 1.039 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Будимпешта Загреб (13/08/2022)

4:55 ч.
Будимпешта Неплигет
Автобуска станица Загреб
Скоро полн
4:30 ч.
Budapest Kelenföld
Автобуска станица Загреб
Скоро полн
5:35 ч.
Budapest Mexikói út
Автобуска станица Загреб
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Будимпешта

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Budapest Kelenföld bus station

Budapest Mexikói út

Будимпешта Неплигет

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Будимпешта - Загреб : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

301 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста