hero image

Автобуски превоз Дубровник ↔ Сплит

почнувајќи од 919 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Дубровник Сплит (13/08/2022)

4:10 ч.
Dubrovnik
Split
3:55 ч.
Dubrovnik
Split
4:40 ч.
Dubrovnik
Split
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Дубровник

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Dubrovnik bus station

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Дубровник - Сплит : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

165 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста