Автобуски превоз Копенхаген ↔ Љубљана

почнувајќи од 5.999 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Копенхаген Љубљана (04/12/2022)

23:45 ч.
Копенхаген
Љубљана
Половично полн
32:31 ч.
Копенхаген
Љубљана
Половично полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Копенхаген

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Централна железничка станица Копенхаген („Ingerslevsgade“)

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Копенхаген - Љубљана : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

1077 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста