Автобуски превоз Прага ↔ Виена

почнувајќи од 919 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Прага Виена (28/09/2022)

4:9 ч.
Прага
Виена, „Erdberg“
Претежно празно
3:54 ч.
Главна железничка станица во Прага
Виена, „Erdberg“
Претежно празно
4:20 ч.
Прага
Виена, „Erdberg“
Половично полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Прага

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Прага (автобуска станица „ÚAN Florenc“)

Главна железничка станица во Прага

Prague Anděl (Na Knížecí)

Prague Černý Most

Prague Holešovice

Prague Hradčanská

Prague Roztyly

Praha,,Zličín

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Прага - Виена : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

253 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста