hero image

Автобуски превоз Рим ↔ Скопје

почнувајќи од 7.319 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Рим Скопје (13/08/2022)

32:20 ч.
Рим
Skopje
Претежно празно
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Рим

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Rome Anagnina

Rome Piazza Indipendenza

Rome Termini

Автобуска станица „Рома Тибуртина“

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Рим - Скопје : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

738 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста