hero image

Автобуски превоз Женева ↔ Лион

почнувајќи од 729 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Женева Лион (13/08/2022)

3:25 ч.
Женева
Givors (South Lyon)
Претежно празно
2:55 ч.
Женева
Лион - Пераш
Половично полн
2:25 ч.
Женева
Лион - Пераш
Половично полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Женева

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Женева (централна автобуска станица)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Женева - Лион : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

112 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста