hero image

Автобуски превоз Аеродром Франкфурт ↔ Стразбур

почнувајќи од 729 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Аеродром Франкфурт Стразбур (13/08/2022)

3:20 ч.
Франкфурт FRA1
Стразбур
Претежно празно
3:35 ч.
Франкфурт FRA1
Стразбур
Половично полн
3:45 ч.
Франкфурт FRA1
Стразбур
Половично полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Аеродром Франкфурт

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Аеродром Франкфурт (Терминал 1)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Аеродром Франкфурт - Стразбур : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

175 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста