Автобуски превоз Берн ↔ Прага

почнувајќи од 2.929 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Берн Прага (28/09/2022)

24:20 ч.
Берн
Praha,,Zličín
Скоро полн
24:50 ч.
Берн
Prague Roztyly
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Берн

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Берн (терминал за автомобили „Neufeld“)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Берн - Прага : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

622 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста