Автобуски превоз Келн ↔ Хамбург

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Келн Хамбург (03/10/2022)

12:40 ч.
Cologne Airport
Централна автобуска станица Хамбург
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Келн

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Станица Леверкузен Мите

Келн (Аеродром CGN Терминал 2)

Cologne East (Bergisch Gladbach, Refrath)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Келн - Хамбург : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

357 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста