hero image

Автобуски превоз Макарска ↔ Сплит

почнувајќи од 429 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Макарска Сплит (13/08/2022)

1:5 ч.
Makarska
Split
1:5 ч.
Makarska
Split
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Макарска

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Makarska (Centar tržnica)

Makarska (Kralja Tomislava 13)

Makarska (kružni tok)

Makarska (Marineta 16)

Makarska (Stjepana Ivičevića 66)

Makarska bus station

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Макарска - Сплит : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

53 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста