hero image

Автобуски превоз Милан ↔ Цирих

почнувајќи од 1.279 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Милан Цирих (13/08/2022)

4:0 ч.
Милан
Цирих
Скоро полн
3:40 ч.
Милан
Цирих
Скоро полн
4:5 ч.
Милан
Цирих
Половично полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Милан

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Милано (автобуска станица Лампуњано)

Cormano - Cusano Milanino (motorway A4 eastbound)

Cormano - Cusano Milanino (motorway A4 westbound)

Milan (San Donato M3)

Милано („Sesto San Giovanni M1“)

Milan (Stazione centrale - Linate shuttle)

Milan (Stazione Centrale - MXP Shuttle)

Milan (Stazione Centrale - Orio Shuttle)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Милан - Цирих : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

216 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста