Багаж

Треба да додадеш дополнителен или специјален багаж за твоето патување при процесот на резервација или онлајн после извршено купување на билет преку „Управување со резервацијата“. За додавање багаж на лице место во автобусот се наплаќаат поголеми надоместоци. Затоа ти препорачуваме да го додадеш онлајн пред почетокот на патувањето, и тоа што е можно порано, затоа што просторот за багаж во возилото е ограничен.

Достапноста и надоместокот за багаж се разликуваат во зависност од рутата, линијата, времето на резервирање и начинот на резервирање. 
Повеќе информации и детали за производот може да најдеш во политиката за багаж FlixBus & политиката за багаж FlixTrain.

 

Преглед на надоместоци за дополнителен и за специјален багаж

ВалутаШифраЦеновен опсег
евроEURОд 4,99 до 18
американски доларUSDОд 19,99 до 60
швајцарски франкCHFОд 6 до 22
чешка крунаCZKОд 59 до 180
унгарска форинтаHUFОд 600 до 2.400
норвешка крунаNOKОд 49 до 180
шведска крунаSEKОд 49 до 180
бугарски левBGNОд 7,99 до 38
романска леаRONОд 49,99 до 180
британска фунтаGBPОд 4,99 до 18
полска злотаPLNОд 8,99 до 50
данска крунаDKKОд 49 до 180
српски динарRSDОд 199 до 2.100
босанско-херцеговинска конвертибилна маркаBAMОд 4,90 до 34
албански лекALLОд 249 до 2.400
украинска гривна*UAHОд 59 до 320
македонски денарMKDОд 119 до 1100
турска лираTRYОд 35 до 144
бразилски реалBRLОд 6,99 до 49,99
канадски доларCADОд 19,99 до 60
Чилеански пезосCLPОд 2190 до 6000
Мексикански пезосMXNОд 299,99 до 1200
Индиска рупијаINRОд 149 до 400Легенда:

*Резервирање багаж откако билетот веќе е резервиран не е возможно на украинските линии.


Повеќе информации може да најдеш во нашите Услови и одредби. (FlixBus)

Повеќе информации може да најдеш во нашите Услови и одредби. (FlixTrain)