hero image

Автобуски превоз кон и од Прага

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница

Популарни автобуски линии Автобуски постојки

Автобуски постојки во Прага

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Прага (автобуска станица „ÚAN Florenc“)

Главна железничка станица во Прага

Prague Anděl (Na Knížecí)

Prague Černý Most

Prague Holešovice

Prague Hradčanská

Prague Roztyly

Praha,,Zličín

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Прага: Кратки информации
Градови - директна линија

326

Број на автобуски постојки

8

Земја

Република Чешка

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста