Ако имаш тешкотии во пристапувањето до оваа веб-страница, јави ни се на +39 02 947 59 208 или послужи се со FlixBus апликацијата на Google Assistant.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Апликација

Сега патувањето е уште поедноставно со нашата апликација

Преземи ја FlixBus апликацијата бесплатно

Не чекај предолго, преземи ја апликацијата на FlixBus за автобуски превоз уште веднаш. Види колку е едноставно:

  • Го земаш својот паметен телефон
  • Ја бараш апликацијата на FlixBus во App Store или во Google Play
  • Бесплатно ја преземаш
  • Си се смешкаш и лесно го резервираш твоето следно патување

Преглед на придобивките

 Лесно е да резервираш патување со помош на нашата апликација!

Резервирај патувања – најди ја бараната линија и резервирај уште побрзо благодарение на зачуваните податоци за резервација!

Систем за лесно правење резервации со FlixBus

Твоите билети – Нема повеќе купишта хартија. Само покажи го билетот преку апликацијата, качи се во автобусот, седни и опушти се.

Купи FlixBus поклон-картичка и патувај низ Европа

Ексклузивни попусти – Само преку апликацијата може да дојдеш до неверојатните специјални понуди и ексклузивни ваучери!

Често поставувани прашања до FlixBus

Секогаш во тек – Благодарение на апликацијата, сите важни информации за патувањето ќе ги добиваш директно на твојот телефон. Треба само да дозволиш да ти испраќаме понуди, и тоа е сѐ што ни е потребно за да може да те известуваме за евентуални доцнења, промени на постојките и за други важни информации за твоето патување.

Најди ја најблиската автобуска постојка со помош на нашата апликација

Твојата постојка – Апликацијата може да ја искористиш и за да видиш каде е твојата постојка и да отидеш директно до неа.

Сѐ што треба да знаеш за Flixbus апликацијата

Услуги - Во апликацијата има сѐ: изгубено-најдено, ЧПП и можности за контакт. Задоволство ни е што може да помогнеме.