hero image

Автобуски превоз кон и од Братислава

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница

Популарни автобуски линии Автобуски постојки

Автобуски постојки во Братислава

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Братислава, „Novy Most“

Братислава, „Einsteinova/Petrzalka“

Bratislava,,AS Mlýnské Nivy

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Братислава: Кратки информации
Градови - директна линија

107

Број на автобуски постојки

3

Земја

Словачка

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста