Ценовник за резервирање седиште

Можеш да си резервираш седиште по свој избор кога ќе го резервираш патувањето. Ако не е избрано седиште, тогаш автоматски ќе ти биде доделено некое, или пак може да се применува правилото „прв дојден, прв услужен“. За групни резервации, нема гаранција дека сите седишта ќе бидат едно до друго, освен во случај ако ги резервираш седиштата во текот на постапката за резервирање на патувањето. Достапноста и надоместокот за резервација се разликуваат во зависност од рутата, линијата, категоријата седиште (до патеката, до прозорецот, седишта едно до друго или со маса) и времето на резервирање.


Категории седишта

  • Класично: седиште по твој избор без придобивките во продолжение
  • Панорама: прв ред со најдобар поглед
  • Напред: уживајте во потивко патување во предниот дел од автобусот (предната област започнува со вториот ред седишта) 
  • Со маса: простор и комфор со маса напред
  • Комфорно: со поголем простор за нозете
  • Дополнително: уживај во дополнителен простор на тој начин што ќе си резервираш седиште и уште едно до него*
  • Единечно седиште: повеќе комфор без седиште до твоето
  • Седиште полукревет: седиште што се наклонува
  • Седиште кревет: седиште што целосно се спушта


Преглед на цените по седиште

 

ВалутаШифраЦеновен опсег
евроEUR1,49 - 13,98
американски доларUSD1,99 - 27,98
швајцарски франкCHF3 - 20
чешка крунаCZK15 - 140
унгарска форинтаHUF510 - 4.200
норвешка крунаNOK20 - 150
шведска крунаSEK20 - 150
бугарски левBGN2,99 - 27,98
романска леаRON8,49 - 78,98
британска фунтаGBP0,99 - 8,98
полска злотаPLN3,99 - 59,98
данска крунаDKK10 - 100
српски динарRSD175 - 1.650
босанско-херцеговинска конвертибилна маркаBAM3 - 28
албански лекALL175 - 1.630
украинска гривнаUAH29 - 598
македонски денарMKD95 - 870
турска лира**TRY5 - 102
бразилски реалBRL7,49 - 55,98
канадски доларCAD1,99 - 27,98
Чилеански пезосCLP890 - 8.180
Мексикански пезосMXN18,99 - 173,98
Индиска рупијаINR0 - 419

Легенда

*Достапноста и надоместокот за резервација за дополнителни седишта се разликуваат во зависност од рутата, линијата, редовната цена на билетот и времето на резервирање. Поради тоа, горната табела не важи.

**Турска лира: наведените цени се исклучиво за патувања надвор од Турција. За национални цени, треба да се провери во Општите услови за превоз (достапни само на турски јазик).


Повеќе информации може да најдеш во нашите Услови и одредби. (FlixBus)

Повеќе информации може да најдеш во нашите Услови и одредби. (FlixTrain)