Ако имаш тешкотии во пристапувањето до оваа веб-страница, јави ни се на +39 02 947 59 208 или послужи се со FlixBus апликацијата на Google Assistant.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Ценовник за специјален багаж

Во следнава табела се прикажани цените за оваа услуга според валута.

Валута Шифра Цена
евро EUR 9
американски долар USD не е достапно
швајцарски франк CHF 11
чешка круна CZK 85
унгарска форинта HUF 1200
норвешка круна NOK 90
шведска круна SEK 90
бугарски лев BGN 19
романска леа RON 70
британска фунта GBP 9
полска злота PLN 25
хрватска куна HRK 55
данска круна DKK 65
српски динар RSD 1050
босанско-херцеговинска конвертибилна марка BAM 17
албански лек ALL 1200
украинска гривна UAH 160**
македонски денар MKD 550
руска рубља RUB 300*
Турска лира TRY 72

Легенда:

*На руските линии, дополнителен или специјален багаж може да се резервира само во билетарницата на автобуската станица на поаѓање. Важат цените на автобуските превозници кои се наши партнери. 

**Резервирање багаж откако билетот веќе е резервиран не е возможно на украинските линии.


Повеќе информации може да најдеш во нашите Услови и одредби.