Автобуски превоз Будимпешта ↔ Скопје

почнувајќи од 2.869 ден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Патувања:Будимпешта Скопје (04/12/2022)

13:15 ч.
Будимпешта Неплигет
Скопје
Половично полн
21:50 ч.
Budapest Kelenföld
Скопје
Претежно празно
20:10 ч.
Будимпешта Неплигет
Скопје
Скоро полн
Најди ги сите датуми и времиња за оваа линија

Автобуски постојки во Будимпешта

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Budapest Kelenföld bus station

Budapest Mexikói út

Будимпешта Неплигет

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Будимпешта - Скопје : Кратки информации
Плаќање преку интернет

Да

Далечина

636 км

Директна врска

Да

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста