hero image

Автобуски превоз кон и од Будимпешта

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Автобуски постојки во Будимпешта

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Budapest Kelenföld bus station

Budapest Mexikói út

Будимпешта Неплигет

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Будимпешта: Кратки информации
Градови - директна линија

138

Број на автобуски постојки

3

Земја

Унгарија

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста