hero image

Автобуски превоз кон и од Гренобл

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Автобуски постојки во Гренобл

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Гренобл (централна автобуска станица во близина на SNCF Station)

Grenoble (Condillac-Universités)

Grenoble (Eurolines)

Grenoble (Oxford)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Гренобл: Кратки информации
Градови - директна линија

100

Број на автобуски постојки

4

Земја

Франција

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста