hero image

Автобуски превоз кон и од Брисел

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Автобуски постојки во Брисел

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Железничка станица Брисел-Север

Брисел „Гар ди Миди“

Brussels Heysel (Baudouin Metro Station)

Brussels South (Avenue Fonsny/Eurolines)

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Брисел: Кратки информации
Градови - директна линија

169

Број на автобуски постојки

4

Земја

Белгија

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста