Автобуски превоз кон и од Сплит

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Автобуски постојки во Сплит

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Split bus station

Trajektna luka Split aut. stajalište

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Сплит: Кратки информации
Градови - директна линија

142

Број на автобуски постојки

2

Земја

Хрватска

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста