Евтини автобуски билетиflixbus trustpilot score uk

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

Качи се во некој од нашите зелени автобуси и пропатувај ја Европа. Избери ја твојата дестинација од нашата широко распространета мрежа од над 400.000 дневни линии до повеќе од 3.000 дестинации во 40+ земји! Со нас Европа е на чекор до тебе!

Планираш да патуваш низ Европа само со ранецот на грб? Сакаш во последен момент да отпатуваш во некој град? Или пак на одмор со семејството или со друштвото? Нема проблем! Ние ќе те однесеме од точка А до точка Б за неверојатна цена. Од нашите автобуски патувања може да избираш помеѓу Франција, Холандија, Швајцарија, Германија, Италија, Република Чешка, Унгарија или Хрватска! А да не ги спомнуваме Шведска, Данска, Луксембург, Словенија и Австрија – FlixBus ти овозможува да патуваш како сакаш и кога сакаш!

Стигни од точка A до точка Б без никаков стрес: благодарение на информациите за автобуските станици достапни во реално време, ажурираниот и важечки автобуски возен ред, услужливиот персонал и љубезните возачи на автобусите, не треба да се грижиш за ништо. Само испланирај го твоето патување, опушти се и качи се во автобусот.

Твојата FlixBus услуга

Наша цел е да ти понудиме удобен, евтин и едноставен автобуски превоз. Ако нешто не ти е јасно при планирањето на твоето патување, погледни во нашите ЧПП. Доколку и понатаму ти е потребна дополнителна помош, нашиот љубезен персонал од службата за грижа за корисници со задоволство ќе ти помогне да ги решиш сите проблеми или дилеми што ги имаш!

Купи евтини автобуски билети онлајн, преку нашата апликација, во некое од продажните места на FlixBus или директно од возачот на автобусот. Билетот ти е гаранција за удобно седиште кога ќе се качиш во автобусот. Од нашите љубезни возачи можеш да купиш грицки и нешто за пиење, а имаш и бесплатна Wi-Fi конекција и приклучок за струја – и тоа во секој еден од нашите автобуси! Па така, може да сурфаш на интернет, да гледаш филмови и да останеш поврзан/а во текот на целото твое патување.

Заштеди со FlixBus! Заштеди пари со нашите неверојатно евтини автобуски билети. Заштеди време благодарение на нашиот детален автобуски возен ред и автобусите кои секогаш се на време. Зачувај ја животната средина, затоа што автобусот е еколошки најприфатливото превозно средство. Па така, без разлика дали патуваш со FlixBus за Берлин, Прага, Милано, Париз или Франкфурт, секогаш ќе патуваш еколошки!

Добивај ексклузивни понуди, новости за возбудливи наградни игри, како и најнови известувања на тој начин што ќе се регистрираш за да го добиваш нашиот билтен и ќе кликнеш „Ми се допаѓа“ на нашата Facebook страница. Прв/а ќе ги дознаваш сите новости поврзани со FlixBus