Автобуски превоз кон и од Дрезден

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

На оваа страница


Автобуски постојки во Дрезден

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Централна станица Дрезден

Станица Дрезден Нојштат („Hansastraße“)

Dresden Neustadt station (Dr.-Friedrich-Wolf-Straße)

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Дрезден: Кратки информации
Градови - директна линија

175

Број на автобуски постојки

3

Земја

Германија

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста