Ако имаш тешкотии во пристапувањето до оваа веб-страница, јави ни се на +39 02 947 59 208 или послужи се со FlixBus апликацијата на Google Assistant.

§§ geoTextTitle §§

§§ geoLinkText §§

Нашите најповолни цени се ненадминливи

Билети за патување со FlixBus од само €5

Нашите билети

Колку порано резервираш, толку повеќе ќе заштедиш!

Патувај уште поевтино во група од 3 или повеќе

Групно патување

Планираш да патуваш во група? Обрати се кај нашата служба за грижа за корисници за да добиеш попуст!

Добивајте провизија за секоја нарачка

Гаранција за најдобра цена

Нудиме превоз низ цела Европа по неверојатни цени - колку порано резервираш, толку поевтин ќе биде билетот!

Патувај низ Европа по евтини цени

Цени за возрасни

Можеш да ја истражуваш Европа по цени почнувајќи од само €5! FlixBus патува до над 2.500 дестинации во 38 европски земји - избери го посакуваното патување од мрежата од над 400.000 дневни линии.

Информации за специјални понуди од партнерите на FlixBus

Попуст за деца и бесплатно патување за лицето во придружба на патник со инвалидитет

Намалени цени за деца. Лицето во придружба на патник со инвалидитет, како и кучињата-водичи, патуваат бесплатно. За повеќе информации, види во нашите ЧПП.

Купи FlixBus поклон-картичка и патувај низ Европа

FlixBus поклон-картички

Нашите поклон-картички за патувања се совршен подарок за секого! За повеќе информации, посети ја нашата страница за поклон-картички .