Автобуски превоз кон и од Плоешт

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

Автобуски постојки во Плоешт

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Ploiești FlixBus stop (South bus station)

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Плоешт: Кратки информации
Градови - директна линија

120

Број на автобуски постојки

1

Земја

Романија

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста