hero image

Автобуски превоз кон и од Сопрон

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

Автобуски постојки во Сопрон

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Sopron, autóbusz-állomás

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Сопрон: Кратки информации
Градови - директна линија

13

Број на автобуски постојки

1

Земја

Унгарија

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста