hero image

Автобуски превоз кон и од Гдањск

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

Автобуски постојки во Гдањск

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Гдањск, автобуска станица

Gdańsk, Hala Olivia 1840 i 1841

Откриј ги сите дестинации

Избери од над 2.500 патувачки дестинации во 37 земји.

Истражи ја мапата
Гдањск: Кратки информации
Градови - директна линија

74

Број на автобуски постојки

2

Земја

Полска

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста