Автобуски превоз кон и од Аеродром Лех Валенса Гдањск

Удобност во автобусот

Нашите автобуси се опремени со удобни седишта, тоалет, Wi-Fi конекција и приклучоци за струја.
Нашите услуги во автобусот

Целосна флексибилност

Можеш да го откажеш патувањето или да ја промениш резервацијата најдоцна 15 минути пред поаѓање.
Направи промена на резервацијата

Пристигни на време

Ќе те превеземе удобно и на време: 9 од 10 наши автобуси пристигнуваат точно на време.
Тековни информации за линиите

Патувај еколошки прифатливо

Нашите ефикасни автобуси имаат докажано мал јаглероден отпечаток по извозен патник на километар.
Допринеси за животната средина

Автобуски постојки во Аеродром Лех Валенса Гдањск

Напомена: билетот ќе ги содржи најновите ажурирани информации за адреса

Port Lotniczy Gdańsk (im. Lecha Wałęsy)

Откриј ги сите дестинации

Истражи ја мапата
Аеродром Лех Валенса Гдањск: Кратки информации
Градови - директна линија

21

Број на автобуски постојки

1

Земја

Полска

Еколошки прифатлив превоз?

Да


Услугите во автобус зависат од достапноста